TechUP #1

W czwartek, 25 maja, w SAMSUNG Inkubatorze odbyło się pierwsze spotkanie TechUP, które miało na celu przybliżenie informacji na temat Internetu Rzeczy (IoT), nowinek technologicznych i startupów działających w tej branży.

Podczas spotkania prelegenci przedstawili sposób działania IoT, możliwości zbierania danych oraz pomysły na wykorzystanie tych rozwiązań w startupach.

Michał Pukacz – przedstawiciel Polskiego Klastra Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy, znajdującego się w Lublinie, omówił sposób funkcjonowania IoT. Z prezentacji słuchacze mogli dowiedzieć się, czym rzeczywiście jest IoT i co jest najważniejsze przy realizacji projektów z tej dziedziny. Jak tłumaczył zgromadzonym gościom – Źródłem napędowym IoT są dane, gdyby nie one, Internet Rzeczy obfitowałby w elektrośmieci.

Maciej Chrzanowski – wykładowca Politechniki Rzeszowskiej zaprezentował, czym tak naprawdę są startupy, jak funkcjonują oraz jakie mają szanse na rynku. – Ludzie błędnie interpretują zakładanie własnego biznesu. Niekoniecznie pierwszy plan okazuje się trafnym i dochodowym! Często bywa tak, że dopiero któryś pomysł na biznes staje się w efekcie trafionym. – Chrzanowski motywował studentów.

Dariusz Kopyto – startupowiec i manager Podkarpackiej Przestrzeni Kreatywnej – KWADRAT przedstawił realizowany startup DRIVO, który wykorzystuje IoT w samochodzie. Tłumaczył – Tego typu innowacje pokazują, jak w szybki i łatwy sposób można nieść pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz jak dynamicznie można zarządzać miastem.