TechKIDS #2

2 edycja „TechKIDS” w SAMSUNG Inkubator zgromadziła 150 dzieci z trzech rzeszowskich szkół podstawowych. W ramach współpracy Mistrzów Kodowania, koła naukowego Mechatron z Uniwersytetu Rzeszowskiego,wolontariatu studenckiego “Projektor” oraz PRz Racing Team dla naszych młodych gości przygotowano szereg atrakcji. Były to między innymi pokaz dronów, interaktywna mata do nauki programowania od Mistrzów Kodowania, stanowiska z doświadczeniami chemicznymi i fizycznymi, stoiska z robotami przemysłowymi, robotami z klocków lego czy punkt kryminalistyczny, gdzie dzieci mogły dowiedzieć się, jak zbiera się dowody w postaci odcisków palców. Wydarzenie łączyło w sobie elementy rozrywki i nauki – dzięki pomocy wolontariatu studenckiego “Projektor” uczniowie szkół podstawowych mieli również okazję nauczyć  się jak udzielać pierwszej pomocy.

Całe wydarzenie urozmaiciły animatorki, które malowały dzieciom twarze, tworzyły postacie z balonów i organizowały zabawy z chustą animacyjną.

„Tech Kids” zorganizowano po to, by propagować wśród uczniów aktywność naukową i zainteresować dzieci tematyką nowych technologii, w tym szczególnie IoT (Internetu rzeczy) oraz VR. (wirtualnej rzeczywistości) Dodatkowo goście mogli poznać przestrzeń SAMSUNG Inkubatora, gdzie rozwijane są innowacyjne projekty.