Ogólnopolska Konferencja i Konkurs Młodych Inżynierów – II edycja

10 grudnia na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się II edycja Ogólnopolskiej Konferencji i Konkursu Młodych Inżynierów. Spotkanie było zwieńczeniem projektu “Ja się cały czas czegoś uczę”, realizowanego przez studentów z koła naukowego “Mechatron” z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego celem jest motywowanie młodych ludzi do ciągłego rozwijania się i poszerzania swojej wiedzy oraz wzbudzanie kreatywności wśród młodzieży.
Podczas tegorocznej edycji studenci z całej Polski mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, social mediów oraz inteligentnych systemów zarządzania.

W ramach konferencji zorganizowano również konkurs programistyczny o charakterze  „free-style”. Do konkursu przyjmowane były wszystkie prace z nauk technicznych autorstwa młodych inżynierów związane z szeroko pojętym programowaniem. Za projekt uznawano funkcjonalną aplikację, grę oraz napisany program w wersji desktopowej lub mobilnej wykonany w dowolnej technologii programowania.
Zwyciężył model Stacji Meteorologicznej stworzony na bazie platformy raspberry pi przez Tomasza Niemczyka. Drugie miejsce zajęli Anna i Sylwester Czmil za projekt aplikacji umożliwiającej wizualizacje ochrony odgromowej przy użyciu metody toczącej się kuli. Trzecią nagrodę otrzymał Dawid Poleszczuk za projekt gry mobilnej “ranDungeon”.
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody od Samsung Inkubator – produkty marki Samsung.