Spotkanie z ekspertką: bezpieczeństwo mobilne

18 czerwca Samsung Inkubator odwiedziła Renata Bilecka – specjalista z firmy Samsung, ekspertka rozwiązań bezpieczeństwa mobilnego i promotorka technologii mobilnych, sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy.
Renata Bilecka uświadomiła uczestnikom wydarzenia z jakimi zagrożeniami związanymi z codziennym użytkowaniem smartfonów i dostępnych aplikacji możemy się spotkać oraz jak bezpiecznie korzystać z rozwiązań mobilnych, by nie narazić się na utratę pieniędzy czy – co gorsza – własnej tożsamości. Prelegentka opowiedziała również, jak działają złośliwe aplikacje i jakie techniki stosują przestępcy, by wykraść nasze dane i pieniądze a także udzieliła cennych wskazówek – co można, a czego nie można robić na smartfonie, aby uniknąć cyberzagrożenia.

 

Renata Bilecka jest ekspertką rozwiązań bezpieczeństwa mobilnego i promotorką technologii mobilnych, sztucznej inteligencji i Internetu Rzeczy. Reprezentuje ponad 10 lat doświadczenia w doradztwie IT. Prezentuje, uczy, negocjuje, optymalizuje, rozwija i pomaga przekształcać biznes klientów poprzez technologie mobilne.