Meetup Informacyjny: Inkubacja w duchu neutralności klimatycznej – dlaczego warto wziąć udział w programie?

 

Firma Samsung dołączyła do drugiej edycji programu Climate Leadership powered by UN Environment. Efektem zaangażowania spółki w inicjatywę jest program inkubacyjny Samsung Inkubator dla klimatu. W ramach akcji poszukiwani są startupowcy, działający na rzecz neutralności klimatycznej. 

25 marca na fanpage Hugetech – operatora Samsung Inkubator w Rzeszowie odbył się meetup informacyjny dla startupów zainteresowanych udziałem w programie inkubacyjnym. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się:

  • Czym jest Climate Leadership, co ma wspólnego z programem Samsung Inkubator dla klimatu i jakie korzyści płyną z zaangażowania w inicjatywę
  • Jakie pomysły wpisują się w neutralność klimatyczną i mogą być wspierane w programie
  • Co będzie brane pod uwagę podczas oceny wniosków i jakie projekty mają największą szansę na zakwalifikowanie się
  • Jak wygląda ścieżka inkubacji i co możesz zyskać, dostając się do programu?

Spotkanie poprowadzili:

  • Maria Andrzejewska – Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa – ekspertka w tematyce dotyczącej planowania przestrzennego, reprezentująca stronę polską w europejskich pracach nad specyfikacją danych INSPIRE dla tematu Land use (Zagospodarowanie przestrzenne), jak również ekspertka UNEP w GEO-6, zaangażowana w pracę Assessment Methodologies, Data and Information Working Group. Trzykrotnie wyróżniona, wraz z zespołem Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Nagrodą Ministra Środowiska za szczególne osiągnięcia naukowo-badawcze w zakresie ochrony, kształtowania i użytkowania środowiska i jego zasobów.
  • Bartłomiej Kozek – Centrum UNEP/GRID-Warszawa specjalizujący się w kwestiach, związanych z kryzysem klimatycznym oraz sposobach na jego rozwiązanie, gospodarką o obiegu zamkniętym oraz budową przyjaznych dla ludzi i środowiska miast. 
  • Daniel Dereniowski – CEO HugeTECH Sp. z o.o. – operatora Samsung Inkubator w Rzeszowie.

Obejrzyj transmisję z meetupu: Inkubacja w duchu neutralności klimatycznej – dlaczego warto wziąć udział w programie?